Świat w XXI wieku Tom 2

W dwóch tomach zebrałem Myśli Przewodnie dotyczące tego, jak będzie wyglądał świat w XXI wieku. Wiele hipotez stawianych kilka dekad temu staje się na naszych oczach rzeczywistością. Gdy myślimy o wizjach odległych, bardzo odważnych, ponieważ wybiegających poza pierwszą połowę tego stulecia, ciarki przebiegają nam po plecach. Jest ogromna szansa, że jeszcze za naszego życia będziemy mogli się przekonać, czy się sprawdzą. Myśli Przewodnie dotyczące świata w XXI wieku mają nam pomóc poukładać Dobre Życie nasze i naszych bliskich w kolejnych dekadach.

Drugi Tom pokazuje, że globalizacja ma też drugą stronę: nowa epoka, w której żyjemy, jest nowym średniowieczem plemiennych nienawiści, dewastacji globu i dystopii. Świat przypomina Wieżę Babel, dzika przyroda znika na naszych oczach, a działalność człowieka ma katastrofalne skutki dla przyszłego przetrwania wszystkich form życia na Ziemi. Postęp nauki pozwoli jednak z drugiej strony zrewolucjonizować w najbliższych dekadach metody leczenia i umożliwić opracowanie nowych rodzajów terapii chorób nękających ludzkość od wieków, a uznawanych dotąd za nieuleczalne. Odważne wizje sięgające drugiej połowy XXI wieku przenoszą nas w poczłowieczy świat, w którym ludzie sami stworzą reprezentantów następnego etapu ewolucji człowieka.

Myśli Przewodnie czerpałem między innymi z wiodących współczesnych amerykańskich naukowców. Są oni aktywnymi doradcami największych korporacji światowych. Szefowie rządów największych i najbogatszych państw uważnie wsłuchują się w ich głos i przekuwają ich wizje w otaczającą nas rzeczywistość.

Zobacz osobisty wstęp Tomasza Majora:

304 strony

Formularz zamówienia